Strukturovaný životopis
STRUKTUROVANÝ ŽIVOTOPIS
Strukturovaný životopis

Národní systém kvalifikace

Stále větší počet firem se setkává s tím, že na pracovním trhu je nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců, v důsledku čehož se snižuje i konkurenceschopnost zaměstnavatelů. Na druhou stranu je podle průzkumů až 65 procent zaměstnanců nespokojeno se svou prací a většina by byla ochotna svoji profesi změnit. A právě tato skutečnost se stala impulsem k vytvoření Národního systému kvalifikace. Zní to složitě, ale v podstatě se jedná o registr profesních kvalifikací, které jsou dostupné na trhu práce a u kterých může zájemce získat potřebné osvědčení a kulaté razítko, pokud složí řádně zkoušku. Víme, že téměř 70 procent lidí pracuje v oboru, který původně nevystudovalo. Nyní má možnost si v registru vybrat příslušnou kvalifikaci, složit zkoušku a dostane certifikát, který bude mít stejnou hodnotu jako výuční list nebo maturita.

Výhoda spočívá v tom, že dotyčný nemusí chodit nikam do školy nebo přípravných kurzů, pokud se již může v oboru pochlubit potřebnou praxí a chybí mu jen profesní osvědčení. Dohodne si s akreditovaným školitelem zkoušku, která trvá 3-4 hodiny. Nemusí se tedy učit navíc žádné nepotřebné věci, které s výkonem jeho povolání přímo nesouvisí. Ovšem z toho, co v práci umět musí, z toho bude prozkoušen skutečně důkladně.

Na Národním systému kvalifikace spolupracují i úřady práce.

Další články:
Chyby, které by profesní životopis neměl obsahovat, aby nevypadat amatérsky.
Tipy, jak vytvořit životopis, který zaujme a osloví personalistu.
Úřady práce začnou od září častěji vyplácet některé dávky v poukázkách, budou tímto způsobem v nich vydávat část příspěvku na živobytí a část mimořádné okamžité pomoci.
Strukturovaný životopis vzor ke stažení přehledně a výstižně.
Policie dopadla prodejce falešných vysvědčení.

Životopis navigace

Národní systém kvalifikace si stanoví za cíl přispět k řešení nedostatku kvalifikovaných lidí.


Strukturovaný životopis. Tyto stránky používají cookies, jak jsou využívána vaše data.