Strukturovaný životopis
STRUKTUROVANÝ ŽIVOTOPIS
Strukturovaný životopis

Policie dopadla prodejce falešných vysvědčení

Policie obvinila prodejce falešných vysvědčení, kteří svoji činnost prováděli v severních Čechách. Falešná vysvědčení od nich kupovali lidé, kteří si potřebují vylepšit životopis kvůli práci, nebo také studenti se špatným prospěchem obávající se hněvu rodičů.

Obvinění nabízeli na internetu k prodeji vysokoškolský diplom za 50 tisíc korun, maturitní vysvědčení za 15 tisíc a za stejnou částku pak výuční list. Největší zájem byl o potvrzení o maturitní zkoušce, policisté zachytili zhruba stovku případů.

Padělatelé využívali pravé blankety. Objednávali je jménem skutečné školy, před kterou pak čekali na dodávku. Vydávali se za pracovníky školy nebo tvrdili, že je posílá sekretářka. Blankety za pár korun zaplatili a kurýr jejich totožnost neověřoval. Zájemce pak již jen poslal své osobní údaje a určil si, jaké si přeje mít známky a název školy.

Devět obviněných je z Ústeckého kraje, desátý z Libereckého. Většině hrozí za padělání veřejné listiny až tříleté vězení, nejaktivnější sedmadvacetiletá žena, která podle policie prodala 47 vysvědčení, může skončit za mřížemi až na šest let.

Tříletý trest však hrozí i těm, kteří by padělané vysvědčení zneužili třeba při žádosti o zaměstnání. Studentům, kteří kupovali vysvědčení kvůli rodičům, pak soudem uložený trest nehrozí.

Zdroj: Policie pochytala prodejce vysvědčení. Koupila ho i matka propadlíka.

Další články:
Tipy, jak vytvořit životopis, který zaujme a osloví personalistu.
Strukturovaný životopis vzor ke stažení přehledně a výstižně.
Chyby, které by profesní životopis neměl obsahovat, aby nevypadat amatérsky.
Stáže pomáhají absolventům při získání nových zkušeností.

Životopis navigace

Policie dopadla prodejce falešných vysvědčení.


Strukturovaný životopis. Tyto stránky používají cookies, jak jsou využívána vaše data.