Strukturovaný životopis
STRUKTUROVANÝ ŽIVOTOPIS
Strukturovaný životopis

Stručný životopis

Životopis nemá být kompletní autobiografií. Při psaní životopisu mějte na mysli, že jeho cílem je zaujmout personalistu a uvést Vás na trh práce. Do svého životopisu zahrňte jen ty informace, které jsou klíčové pro pozici, o kterou se ucházíte.

Styl a délka Vám nepomůžou, pokud Váš životopis bude obtížně čitelný. Držte se tedy jasného a profesionálního formátu. Zaměstnavatelé většinou stráví pohledem na životopis maximálně 15 sekund. Užívejte tedy odrážky a tučné písmo pro upoutání jejich pozornosti a zvýraznění klíčových schopností a pracovních pozic. Nepoužívajte kurzívu, která je hůře čitelná.

Protože personalisté pročítají stovky životopisů, každému z nich mohou věnovat pouze malou chvilku. Váš životopis proto musí personalistu okamžitě zaujmout a rychle přesvědčit, že Vaše schopnosti a zkušenosti jsou přesně to, co hledá. Ujistěte se, že klíčové informace jsou umístěny tak, že okamžitě upoutají pozornost.

Další články:
Trh práce ožívá, firmy se chystají více lidí přijímat a méně propouštět, celkem 88 procent firem nepředpokládá změny v počtu zaměstnanců.
Úřady práce začnou od září častěji vyplácet některé dávky v poukázkách, budou tímto způsobem v nich vydávat část příspěvku na živobytí a část mimořádné okamžité pomoci.
Tipy, jak vytvořit životopis, který zaujme a osloví personalistu.
Strukturovaný životopis vzor ke stažení přehledně a výstižně.
Policie dopadla prodejce falešných vysvědčení.
Chyby, které by profesní životopis neměl obsahovat, aby nevypadat amatérsky.

Životopis navigace

Stručný životopis nemá být autobiografií.


Strukturovaný životopis. Tyto stránky používají cookies, jak jsou využívána vaše data.