Strukturovaný životopis
STRUKTUROVANÝ ŽIVOTOPIS
Strukturovaný životopis

Trh práce ožívá, firmy se chystají více lidí přijímat a méně propouštět

České firmy se chystají ve druhém čtvrtletí nabírat nové zaměstnance. Přijímat chce sedm procent firem, propouštět hodlají tři procenta podniků, vyplývá ze studie trhu práce. Jde o nejoptimističtější výsledek od druhého čtvrtletí 2011. Průzkum se uskutečnil mezi 750 českými firmami.

Celkem 88 procent firem nepředpokládá změny v počtu zaměstnanců. Čistý index trhu práce tak má pro následující čtvrtletí hodnotu plus čtyři.

Ekonomický vývoj v České republice byl v roce 2014 poměrně pozitivní a vyhlídky pro rok 2015 jsou ještě optimističtější. To se konečně výrazněji odráží i na růstu poptávky po nových zaměstnancích, zejména v odvětvích automobilový průmysl, logistika, IT a call centra.

Nejvelkoryseji pojaté náborové plány plánují velké společnosti. Z jednotlivých segmentů ekonomiky předpovídá nejsilnější přijímání nových zaměstnanců výroba a rozvod elektřiny, plynu a vody s osmi procenty. Příznivé náborové prostředí lze očekávat také v zemědělství, myslivosti, lesnictví a rybolovu, financích a pojištění se sedmi procenty a dále ve zpracovatelském průmyslu se šesti procenty.

Z regionů hlásí nejsilnější index Morava s devíti procenty, v Čechách index činí tři procenta, v Praze je stabilní s hodnotou nula.

Zdroj: Trh práce ožívá, české firmy se chystají více nabírat a méně propouštět.

Další články:
Národní systém kvalifikace na kterém spolupracují i úřady práce.
Úřady práce začnou od září častěji vyplácet některé dávky v poukázkách, budou tímto způsobem v nich vydávat část příspěvku na živobytí a část mimořádné okamžité pomoci.
Chyby, které by profesní životopis neměl obsahovat, aby nevypadat amatérsky.
Tipy, jak vytvořit životopis, který zaujme a osloví personalistu.
Strukturovaný životopis vzor ke stažení přehledně a výstižně.
Policie dopadla prodejce falešných vysvědčení.

Životopis navigace

Trh práce ožívá, firmy se chystají více lidí přijímat a méně propouštět.


Strukturovaný životopis. Tyto stránky používají cookies, jak jsou využívána vaše data.